Bugün Ne İzlesek Netflix? – Yeni Öneri Sabrina

Cadı Sabrina’yı hatırlayanlar vardır kesin. Lise öğrencisi Sabrina ona göz kulak olan halaları ile yaşıyor, birbirinden eğlenceli olaylarla cadılığını yeni yeni keşfediyordu. Netflix versiyonu Sabrina biraz daha farklı; karakterler aynı fakat bu kez hikayeyi karanlık taraftan izliyorsunuz!

İlk sezonu ve hatta konseptine yakışır bir şekilde bir de cadılar bayramı özel bölümü yayınlandıktan sonra ikinci sezonu çok uzun bekletmedi Sabrina’nın. Yeni sezon 5 Nisan’da geliyor.

Sabrina’nın başrolünde Kiernan Shipka var. Siz onu biraz daha küçüklüğünden, Mad Man’de Don Draper’ın kızı olarak hatırlayabilirsiniz belki.

Jon Hamm and Kiernan Shipka in Mad Men (2007)

Yarı insan yarı cadı Sabrina hangi tarafı seçmeli?

Sabrina’da ise babası cadı annesi insan bir melezi canlandırıyor. Sabrina, 16 yaşına geldiğinde artık cadı olarak mı hayatına devam etmek istiyor yoksa insan olarak mı bir seçim yapması gerekir. Bebekliğinden beri ona bakan halaları bu süre içerisinde onu hep cadılığa hazırlamışlardır aslında. Fakat Sabrina’nın Harvey’e yani bir insana aşık olması, bu seçimi yapmasını zorlaştırır.

Dizinin ilk sezonunda Sabrina’nın bu zorunlu seçim karşısındaki direnişini ve başına gelenleri izliyorsunuz. Benim için eskiden bildiğim şeker cadı Sabrina’yı şu anda çok daha yetişkin dizisi halinde izlemek çok eğlenceliydi. Bu nedenle tavsiye ediyoruz kesinlikle. Eski diziye kıyasla özlediğimiz tek şey Salem’in konuşması! Netflix versiyonunda Salem şu ana kadar konuşmuyordu. Bakalım gelecek sezonlarda ne olacak.

chilling adventures of sabrina

Normalde Netflix’te bir dizi izleyip sonraki sezon için aylarca beklemek çok sıkıcı. Fakat bu kez yakın bir zamanda ikinci sezon geleceği için şanslıyız da üstelik. Ayrıca dizinin 3. ve 4. sezonları için de anlaşılmış. Yani en az 4 sezon ‘acaba bu diziyi de iptal ederler mi?’ korkusu olmadan izlemeye devam!

Spoiler sayılabilecek bir kısım geliyor şimdi. İzlemeyenleri alt kısımlara alalım…

Sabrina ilk sezonda Harvey’e olan aşkı nedeniyle insanlar alemi ve cadılar alemi arasında biraz bocaladı evet. Fakat beklenmedik bir şekilde bir de cadıya tutulmaya başlamış olabilir. Görünen o ki Sabrina iyiler (insanlar – Harvey) ve kötüler (cadılar – Nick) arasında kararsızlık yaşarken eğlenceli sezonlar olacak.

Buyrun ikinci sezonun fragmanı:

Son olarak puanlamamızı da yapalım;

  • Dizi kurgusu: 8/10
  • Oyunculuklar: 7/10
  • Hikayeleştirme: 8/10
  • Dizi Müzikleri: 7/10
  • Karakterler: 7/10

IMDB puanı nedir derseniz de 7.8 efendim. İyi seyirler…

Önerilen Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir